Kayıt bilgisi

2021-2022 YILI KAYIT ÜCRETLERİ

 ANAOKULU

 Tüm yaş grupları 18.300 + 4.700 = 23.000 TL + KDV

 İLKOKUL

 1. Sınıflar 22.950 + 4.700 = 27.650 TL + KDV

 2,3 ve 4. Sınıflar 23.900 + 4700 = 28.600 TL + KDV

 ORTAOKUL

 5,6 ve 7. Sınıflar 28.058 TL + KDV

 8. Sınıflar 28.900 TL + KDV

 ANADOLU LİSESİ/FEN LİSESİ

 9 ve 10. Sınıflar 28.000 TL + KDV

 11. Sınıflar 29.000 TL + KDV

 12. Sınıflar 30.500 TL + KDV


 KARDEŞ İNDİRİMLERİ

 Öğrenim ücretinden %5 oranında

 ERKEN KAYIT İNDİRİM ORANLARI

 OCAK ayı Peşin : %22, Taksitli : %12

 ŞUBAT ayı Peşin : %20, Taksitli : %10

 MART ayı Peşin : %18, Taksitli : %8

 NİSAN ayı Peşin : %16, Taksitli : %7

 MAYIS ayı Peşin : %14, Taksitli : %6

 HAZİRAN ayı Peşin : %12, Taksitli : %5

 TEMMUZ ayı Peşin : %10

 AĞUSTOS ayı Peşin : %8

YEMEK / KAHVALTI : 4700,00 TL + KDV (İlkokul sınıfları için mecburidir. Diğer sınıflarda kantin ürünlerinden ya da sıcak yemek (tabldot) seçme imkanı vardır. Bu sistemde öğrenci, daha önceden ilan edilmiş ücret üzerinden satın aldığı yiyeceği öder.)

SERVİS : Servis ücretleri uzaklık ve yakınlığa göre değişir; 01.07.2021 tarihinde ilan edilir.

AÇIKLAMALAR :

   1) 2021 - 2022 Eğitim Öğretim yılı için belirlenen ve yukarıda gösterilen öğrenim ücretleri, gelecek eğitim öğretim yılı (2022-2023 yılı) için enflasyon oranları dikkate alınarak ve en fazla “ÜFE+TÜFE/2 + % 5” oranında artırılır.

   2) ERKEN KAYIT İNDİRİMİ ORANLARI: Sadece yukarıda belirtilen aylar için geçerlidir. MEB’den Özel Okul Teşviki alan öğrenciler için, teşvik miktarı çıkartıldıktan sonra kalan ücrete erken kayıt indirimi uygulanır.

   3) Erken kayıt dönemindeki taksitle ödeme kayıtlarında, erken kayıt indiriminin uygulanabilmesi için taksitlerin kayıt yapılan aydan itibaren ödenmeye başlanması gerekir. Diğer bir ifadeyle taksit ödemesine hangi ayda başlanmışsa, o aya ait erken kayıt indirim oranı uygulanır.

   4) ERKEN KAYIT İNDİRİMİ ALAN VELİLERİN ÖDEMELERİNDE AKSAMA MEYDANA GELDİĞİNDE , ERKEN KAYIT İNDİRİMİ GERİ ALINIR VE İNDİRİMSİZ (ilan edilmiş) RAKAM TAHSİL EDİLİR.

   5) KARDEŞ İNDİRİMİ : Öncü Eğitim Kurumlarında olan kardeş öğrencilerden her biri için % 5 oranında indirim uygulanır.

   6) KIDEMLİ VELİ İNDİRİMİ : İlkokul-1 , Ortaokul-1 ve Lise-1 sınıflarına başlarken mevcut öğrenci velisine % 5 oranında indirim uygulanır. Ara sınıflarda geldiği için kıdemli veli indirimi alamayan öğrenci velisi, bir sonraki okul başlangıcında söz konusu indirimi alabilir.

   7) KURUMSAL İNDİRİM : Öncü Kolej ile Kurumsal İndirim Anlaşması imzalayan resmi ya da özel kurumlar bir kısım personeline %5 oranında ek indirim uygulanır. Bu kapsamda indirim alabilecek öğrenci velisinden kurumsal kimlik belgesi örneği alınır. Kimlik belgesi örneği sunamayan ya da sunmayan veliye bu indirim oranı uygulanmaz.

   8) BAŞARI İNDİRİMİ : İLKOKUL’da : % 5 ve % 10 oranlarında; ORTAOKUL’da : % 5, % 10 ve % 15 oranlarında ; LİSELER’de : % 5 ila % 100 arasında değişen oranlarda ve öğrencinin başarı puanına göre indirim uygulanır.

   9) REFERANS VELİ DESTEĞİ :Öğrenci velilerimizin referansı ile Okulumuza İLK KEZ kayıt yaptıran öğrencinin (öğrenim) kayıt ücretinin % 2’si oranında bir bedel referans olan öğrenci velisine – kayıt yılına mahsus olmak üzere- harcama desteği olarak verilir. Bu destek sadece yemek, kitap, kıyafet, gezi gibi harcama kalemleri için kullanılabilir. Referans veli desteği alabilecek durumdaki öğrenci velisinin öğrencisi Okuldan mezun olmuşsa, referans olduğu öğrenci için alabileceği %2 oranındaki destek mali durumu yeterli olmayan öğrencilere veya velinin işaret ettiği adrese, veli adına destek ya da burs olarak verilir.

   10) SALGIN HASTALIK TEDBİRLERİ UYARLAMASI :Salgın hastalıklar sebebiyle Resmi Makamlar tarafından bazı haftalarda okulların yüz yüze eğitime kapatılması ve uzaktan eğitime geçilmesi durumlarında uzaktan eğitim yapılan dönemlerde öğrenim ücretlerinde oransal olarak indirim yapılır. Oransal indirim hesaplaması şu şekilde yapılacaktır: Her sınıf düzeyinde ilan edilen öğrenim ücretleri 36’ya bölünmek suretiyle birim hafta ücreti bulunur. Bulunan miktara % 30 oranında indirim uygulanarak uzaktan eğitim haftalık birim ücreti bulunur. Yıl boyunca okulların açık ya da kapalı olduğu haftalar sayılmak suretiyle ve eğitim öğretim yılı sonunda yapılan hesaplama ile velinin ödemesi gereken ücret bulunur. Bu hesaplama sonucunda velinin ödemesi fazla çıkarsa takip eden yıl için mahsuplaşma ya da iade ödeme yapılır. Uzaktan eğitim ücretlerinin hesaplaması yapılırken sadece erken kayıt indirimi oranı uygulanır. Başta başarı indirimi olmak üzere diğer indirim oranları uygulanmaz.

ÖRNEK KAYIT SÖZLEŞMESİ İÇİN TIKLAYINIZ